Seksuolog – kiedy warto się do niego udać?

Osoby, które zmagają się z problemami w zakresie życia seksualnego powinny udać się do seksuologa. Część tego typu świadczeń jest refundowana w ramach NFZ, ale można również skorzystać z prywatnej pomocy specjalisty. W ramach porad prywatnych nie jest konieczne posiadanie skierowania.

Kiedy warto udać się do seksuologa?

pomoc psychologiczna

Wizytę u seksuologa takiego jak np. Pan Maciej Rutkowski warto zaplanować kiedy zaobserwujemy u siebie niepokojące objawy związane z życiem seksualnym.
Przede wszystkim specjaliści służą pomocą w zakresie porad, diagnostyki i poradnictwa psychologicznego a także terapii różnych zaburzeń na tle seksualnym. Ponadto w gabinetach można skorzystać z pomocy w zakresie udziału w grupie wsparcia oraz poprzez edukację i szkolenia tematyczne.
Poradnie w ramach kompleksowych świadczeń oferują usługi różnych lekarzy, w tym także psychoterapeutów, psychologów i lekarzy psychiatrów.

Przykłady problemów, z jakimi warto udać się do specjalisty

Choć strefa życia seksualnego jest bardzo intymna, jednak warto o niej wiedzieć tyle, by zadbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Dotyczy to również kwestii jaką jest seks. W sytuacji kiedy pojawiają się pewne zaburzenia związane z nim – warto udać się po pomoc do specjalisty. Dotyczy to zwłaszcza osób, które nie odczuwają satysfakcji z seksu, nie przeżywają orgazmów, cierpią na zaburzenia erekcji, pochwicę, przedwczesny wytrysk lub bolesne stosunki. Ponadto seksuolog wskaże o czym warto pamiętać jeśli dopiero zaczynamy współżycie i udzieli rad w kwestiach związanych z anatomią, orientacją seksualną i akceptację swojego ciała.